دامنه app.

app featured زایت zite طراحی سایت ارزان

با دوستات به اشتراک بذار!

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

پسوند دامنه‌های متعددی در فضای وب وجود دارد و لیست آنها در حال گسترش است. اما در این میان پسوند app. مهمان تازه از راه رسیده می باشد که هیاهوی فراوانی با خود آورد. دامنه app. چه تفاوتی با سایر دامنه ها دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

دامنه app گوگل طراحی سایت

تاریخچه

موسسه ICANN مسئول مدیریت واگذاری نامه های دامنه و آدرسهای پروتکل اینترنت است و به شرکتهای مختلف اجازه مالکیت پسوندهای متفاوت را می دهد. با توجه به اهمیت پسوند دامنه در معرفی بهتر وب سایت و ایجاد سئوی قوی تر، رقابت شدیدی در میان شرکتها رخ داده است تا پسوندهای مرتبط را برای خود ثبت کنند و هزینه زیادی بابت این ماجرا پرداخت می کنند؛ اما بیشترین مبلغ پرداختی تاریخ متعلق به گوگل برای مالکیت دامنه های app. می باشد که در سال ۲۰۱۵ با مبلغ هنگفت ۲۵ میلیون دلار app. را از آن خود کرد!

این پرداخت تمامی حق ثبت و استفاده از دامنه سطح بالا (TLD) با پسوند app. را منحصراً به گوگل داد. اما سرانجام گوگل در سال ۲۰۱۸ تصمیم به عرضه عمومی این نوع دامنه ها گرفت و در حال حاضر امکان استفاده عمومی از دامنه هایی با این پسوند می باشد.

لوگو گوگل طراحی سایت

کاربردها

App اختصار کلمه Application‌ می باشد و همانطور که از نام آن بر می آید اشاره به برنامه های کاربردی دارد. صاحبان اپلیکیشن ها چه برای نسخه تحت وب خود و چه برای سایت رسمی اپلیکیشن مشتاقانه سراغ این نوع دامنه ها می روند. این نوع دامنه کاملاً به یاد ماندنی می باشد و به بهترین شکل هویت شما را نمایش می دهد:‌ نام اپلیکیشن + app . چه چیزی راحت تر و کامل تر بیانگر هویت سایت شماست؟

.APP is the most “2018” of all new top-level domain names

ویژگی ها

شاید مهمترین ویژگی دامنه های app. این باشد که اولین دامنه  با رمزنگاری https بصورت پیشفرض است. این یعنی تمامی وبسایت ها با دامنه app. بایستی گواهی های امنیتی SSL را دارا باشند! این امنیت بالایی را برای کاربران سایت فراهم می نماید و مخاطبان با خیال راحت تری می توانند با برنامه تعامل کنند.

نظر شما در خصوص این دامنه ها چیست؟‌‌ آیا تجربه بازدید و یا بکارگیری از این سبک دامنه را دارید؟ آیا به فکر استفاده از این نوع دامنه برای کسب و کار خود افتاده اید؟

سایر مطالب

طراحی سایت جمعه سیاه
اخبار

طراحی سایت در جمعه سیاه

جمعه سیاه و تخفیف‌های ویژه در هر جامعه‌ای افراد به دنبال فرصت مناسب برای انجام خرید‌های خود هستند. البته بهتر است بجای فرصت مناسب از

هاست-ایرانی-یا-هاست-خارجی
مقالات آموزشی

هاست ایرانی یا هاست خارجی؟

هاست ایرانی یا هاست خارجی؟ مسئله این است! همواره یکی از مسائل حائز اهمیت برای داشتن سایت قوی انتخاب یک سرویس میزبانی یا هاستینگ قوی