ورژن قدیمی وبسایت‌های مختلف را تماشا کنید!

ورژن قدیمی سایت

با دوستات به اشتراک بذار!

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

شاید برای شما هم سوال  پیش آمده باشد که سایتهای محبوب امروزی در ابتدای کارشون چه ظاهری داشتند.

خوشبختانه وب سایتی وجود دارد که صفحات اینترنتی را آرشیو کرده و امکان مشاهده ورژن های مختلف آن را برای شما فراهم می‌کند. در این مطلب با این وب سایت بیشتر آشنا می‌شویم.

ماشین زمان با archive.org

از نام این سایت مضمون آن را می توان حدس زد! آرشیوی از اینترنت! با مراجعه به این سایت می توان آدرس سایت مورد نظر را تایپ کنید و کل تاریخچه ثبت شده از آن وب سایت برایتان نشان داده می‌شود.

سایتهای مشهور ایرانی چه شکلی بودند؟

حال نوبت آن است که با هم سری به سایتهای مشهور ایرانی بزنیم. برای جلوگیری از اطاله مطلب به مشاهده ۴ سایت بسنده می‌کنیم. شما می توانید با مراجعه به سایت archive.org سایتهای مد نظر خودتان را مشاهده کنید. 

یکی از سایتهای خیلی موفق ایرانی فروشگاه اینترنتی دیجیکالا می باشد. البته اکثر ما به خاطر داریم که در ابتدا دوربین و تلفن همراه در این سایت موجود بود. تصویر زیر صفحه خانه این سایت در ۱۲ سال پیش (۲۰۰۷) را نشان می دهد.

یک سایت ورزشی پربازدید ایرانی که همواره هواداران خود را داشته است. تصویر زیر صفحه خانه این سایت را در ۸ سال پیش (۲۰۱۱) نشان می دهد.

افرادی که به حوزه فناوری علاقه دارند به احتمال زیاد تا به حال به این سایت سر زده اند. سایت پربازدیدی که روزانه مطالب مختلفی در حوزه تکنولوژی منتشر می کند.

در این مطلب سعی کردیم چند نمونه از سایتهای مشهور ایرانی را در گذر زمان نمایش دهیم. طراحان سایت معمولاً از این مقایسه ها الهام می‌گیرند.

کدام یک از این تغییرات برای شما جالب تر بود؟ به نظر شما تمامی این تغییرات در جهت بهبود بوده‌اند؟

سایر مطالب

طراحی سایت جمعه سیاه
اخبار

طراحی سایت در جمعه سیاه

جمعه سیاه و تخفیف‌های ویژه در هر جامعه‌ای افراد به دنبال فرصت مناسب برای انجام خرید‌های خود هستند. البته بهتر است بجای فرصت مناسب از

هاست-ایرانی-یا-هاست-خارجی
مقالات آموزشی

هاست ایرانی یا هاست خارجی؟

هاست ایرانی یا هاست خارجی؟ مسئله این است! همواره یکی از مسائل حائز اهمیت برای داشتن سایت قوی انتخاب یک سرویس میزبانی یا هاستینگ قوی